TRAB806-17103
DigiKey Part Number
994-TRAB806-17103-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TRAB806-17103
Description
RF ANT 850MHZ/900MHZ DOME NMO
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA AMPS, DCS, GPS, GSM, PCS, UMTS Dome NMO Base Mount
Category
Number of Bands
7
Manufacturer
TE Connectivity
VSWR
2, 2.5
Series
Gain
5.9dBi, 5.8dBi, 5.1dBi, 4.2dBi, 4.2dBi, 4.4dBi, 3dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
100 W
Part Status
Active
Termination
NMO
RF Family/Standard
Cellular, General ISM
Mounting Type
Base Mount
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
2.300" (58.42mm)
Frequency (Center/Band)
850MHz, 900MHz, 1.575GHz, 1.8GHz, 1.9GHz, 2.1GHz, 2.4GHz
Applications
AMPS, DCS, GPS, GSM, PCS, UMTS
Frequency Range
806MHz ~ 960MHz, 1.575GHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz, 2.4GHz ~ 2.5GHz