LMR36506R3RPER
DigiKey Part Number
296-LMR36506R3RPERTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMR36506R3RPERCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMR36506R3RPERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR36506R3RPER
Description
IC REG BUCK 3.3V 600MA 9VQFN
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 3.3V 1 Output 600mA 9-PowerVFQFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMR36506R3RPER Models
Category
Voltage - Input (Max)
65V
Frequency - Switching
200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
9-VQFN-HR (2x2)
Voltage - Input (Min)
3V