LMR36506RFRPER
DigiKey Part Number
296-LMR36506RFRPERTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMR36506RFRPERCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMR36506RFRPERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR36506RFRPER
Description
IC REG BUCK ADJ 600MA 9VQFN
Detailed Description
Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 600mA 9-PowerVFQFN
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LMR36506RFRPER Models
Mfr
Voltage - Output (Max)
65V
Frequency - Switching
200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Supplier Device Package
9-VQFN-HR (2x2)
Voltage - Input (Min)
3V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
65V