THS4150IDGN
DigiKey Part Number
THS4150IDGN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4150IDGN
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8HVSSOP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-HVSSOP
EDA/CAD Models
THS4150IDGN Models
Category
Voltage - Input Offset
1.1 mV
Mfr
Current - Supply
17.5mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
85 mA
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
650V/µs
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad
Gain Bandwidth Product
340 MHz
Supplier Device Package
8-HVSSOP
-3db Bandwidth
150 MHz