GF32R090MRC | |
|---|---|
Manufacturer | Thinking Electronic |
Manufacturer Product Number | GF32R090MRC |
Description | GDT, 4.5*3.2MM,90V, 3KA |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Gas Discharge Tube 90 V 3000A (3kA) 2 Pole Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impulse Discharge Current (8/20µs) 3000A (3kA) |
Manufacturer Thinking Electronic | Number of Poles 2 |
Series | Fail Short No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 1812 (4532 Metric) |
Voltage - DC Spark Over (Nom) 90 V |