GF32R090MRC
DigiKey Part Number
5018-GF32R090MRCTR-ND - Tape & Reel (TR)
5018-GF32R090MRCCT-ND - Cut Tape (CT)
5018-GF32R090MRCDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Thinking Electronic
Manufacturer Product Number
GF32R090MRC
Description
GDT, 4.5*3.2MM,90V, 3KA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 90 V 3000A (3kA) 2 Pole Surface Mount
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
3000A (3kA)
Manufacturer
Thinking Electronic
Number of Poles
2
Series
Fail Short
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - DC Spark Over (Nom)
90 V