TCR3UG45A,LF
DigiKey Part Number
264-TCR3UG45ALF(STR-ND - Tape & Reel (TR)
264-TCR3UG45ALF(SCT-ND - Cut Tape (CT)
264-TCR3UG45ALF(SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCR3UG45A,LF
Description
IC REG LINEAR 4.5V 300MA 4-WCSPF
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 4-WCSPF (0.65x0.65)
Current - Quiescent (Iq)
580 µA
Digi-Reel®
PSRR
70dB (1kHz)
Control Features
Current Limit, Enable
Output Configuration
Protection Features
Over Current, Over Temperature
Output Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Package / Case
4-XFBGA, WLCSP
Voltage - Output (Min/Fixed)
4.5V