THN 30-2425WI
DigiKey Part Number
THN30-2425WI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THN 30-2425WI
Description
DC DC CONVERTER +/-24V 30W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 2 Output 24V -24V 625mA, 625mA 9V - 36V Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THN 30-2425WI Models
Category
Power (Watts)
30 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Tube
Features
Remote On/Off, OTP, OVP, SCP, UVLO
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C (With Derating)
Type
Isolated Module
Efficiency
91%
Number of Outputs
2
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Input (Min)
9V
Package / Case
6-DIP Module
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
Voltage - Output 1
Approval Agency
CB, cURus
Voltage - Output 2
-24V
Base Product Number
Current - Output (Max)
625mA, 625mA