22AR10KLFTR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 22AR10KLFTR |
Description | TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP |
Manufacturer Standard Lead Time | 85 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 22AR10KLFTR Models |
Category | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Resistance 10 kOhms | Termination Style J Lead |
Power (Watts) 0.125W, 1/8W | Size / Dimension Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm) |
Tolerance ±20% | Base Product Number |