AS3210015
DigiKey Part Number
570-AS3210015-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AS3210015
Description
ICL 10 OHM 25% 15A 30MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±25% 15 A 1.181" (30.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
15 A
Series
R @ Current
46 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.181" (30.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.673" (17.10mm)
R @ 25°C
10 Ohms