MS3520010
DigiKey Part Number
570-MS3520010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS3520010
Description
ICL 20 OHM 10A 35MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 20 Ohms 10 A 1.378" (35.00mm)
Category
Current - Steady State Max
10 A
R @ Current
100 mOhms
Series
Diameter
1.378" (35.00mm)
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
20 Ohms