MS352R035
DigiKey Part Number
570-MS352R035-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS352R035
Description
ICL 2 OHM 35A 35MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2 Ohms 35 A 1.378" (35.00mm)
Category
Current - Steady State Max
35 A
Manufacturer
Vishay Ametherm
R @ Current
20 mOhms
Series
Diameter
1.378" (35.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.748" (19.00mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
2 Ohms