SL1280002
DigiKey Part Number
570-SL1280002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1280002
Description
ICL 80 OHM 20% 2A 13MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 80 Ohms ±20% 2 A 0.512" (13.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
2 A
Series
R @ Current
850 mOhms
Diameter
0.512" (13.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
80 Ohms