SL1530004
DigiKey Part Number
570-SL1530004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1530004
Description
ICL 30 OHM 20% 4A 15MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±20% 4 A 0.591" (15.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
300 mOhms
Diameter
0.591" (15.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
30 Ohms