SL322R025
DigiKey Part Number
570-SL322R025-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL322R025
Description
ICL 2 OHM 20% 25A 31MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2 Ohms ±20% 25 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
25 A
Series
R @ Current
20 mOhms
Diameter
1.220" (31.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
2 Ohms