CMF6010K000BHEA70 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
10 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF6010K000BHEA70
DigiKey Part Number
CMF6010K000BHEA70-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF6010K000BHEA70
Description
RES 10K OHM 1W .1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF6010K000BHEA70 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)