IHLP2020CZEK2R2M11 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IHLP2020CZEK2R2M11 |
Description | FIXED IND 2.2UH 8.5A 25 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 8.5 A 25mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 25mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 35MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 7.2A |