MSP08A032K20GEJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 1,016
Datasheet
Bourns Inc.
2.2k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
MSP08A032K20GEJ
DigiKey Part Number
MSP2.2KE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MSP08A032K20GEJ
Description
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay Dale
Power Per Element
300mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tube
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Isolated
Package / Case
8-SIP
Resistance (Ohms)
2.2k
Supplier Device Package
8-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.790" L x 0.090" W (20.07mm x 2.29mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.195" (4.95mm)
Resistor-Ratio-Drift
±50ppm/°C