MMSZ5248B-E3-18 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MMSZ5248B-E3-18 |
Description | DIODE ZENER 18V 500MW SOD123 |
Manufacturer Standard Lead Time | 28 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 18 V 500 mW ±5% Surface Mount SOD-123 |
Datasheet | Datasheet |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 21 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 14 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOD-123 |
Power - Max 500 mW | Base Product Number |