SM15T68CA-E3/57T
DigiKey Part Number
SM15T68CA-E3/57TGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SM15T68CA-E3/57TGICT-ND - Cut Tape (CT)
SM15T68CA-E3/57TGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM15T68CA-E3/57T
Description
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO214AB
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
92V Clamp 16.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
16.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Digi-Reel®
Applications
General Purpose
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58.1V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
64.6V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
92V