T50D337M004C0025 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T50D337M004C0025 |
Description | CAP TANT POLY 330UF 4V 2917 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 330 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T50D337M004C0025 Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Manufacturer Vishay Sprague | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Part Status Last Time Buy | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Capacitance 330 µF | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |
Tolerance ±20% | Manufacturer Size Code D |
Voltage - Rated 4 V | Ratings AEC-Q200 |
Type Molded | Features Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 25mOhm @ 100kHz |