ACASA100122001P100 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 670
Datasheet
1k, 2k Ohm ±0.5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±50ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
ACAS Vishay Thin Film Chip Resistor Arrays
ACASA100122001P100
DigiKey Part Number
ACASA-1.0K/2.0K-2TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACASA100122001P100
Description
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
38 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ACASA100122001P100 Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Vishay
Power Per Element
100mW
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
1k, 2k
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±0.5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)