ACASN2002S2002P1AT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACASN2002S2002P1AT |
Description | RES ARRAY 2 RES 20K OHM 0606 |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 20k Ohm ±0.1% 125mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 0606, Convex |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power Per Element 125mW |
Manufacturer Vishay | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Resistance (Ohms) 20k | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±0.1% | Package / Case 0606, Convex |
Number of Resistors 2 | Supplier Device Package 0606 |
Resistor Matching Ratio ±0.05% | Size / Dimension 0.063" L x 0.059" W (1.60mm x 1.50mm) |
Resistor-Ratio-Drift ±15ppm/°C | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |