CNX722C600120W
CNX722C600120W
CNX722C600120W
DigiKey Part Number
CNX722C600120W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNX722C600120W
Description
LED PNL IND BLU CLR 25.60MM LDS
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Clear 120V 8mA Wire Leads - 6" (152.40mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CNX722C600120W Models
Category
Voltage
120V
Current
8mA
Panel Cutout Dimensions
0.91" (23.11mm)
Lens Size
25.60mm Dia
Lamp Color
Blue
Millicandela Rating
67mcd
Lens Color
Blue
Termination Style
Wire Leads - 6" (152.40mm)