15KPA30A/B
DigiKey Part Number
13-15KPA30A/BCT-ND - Cut Tape (CT)
13-15KPA30A/BTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15KPA30A/B
Description
TVS DIODE 30VWM 50.7VC P600
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50.7V Clamp 297.8A Ipp Tvs Diode Through Hole P600
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
50.7V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
297.8A
Series
Power - Peak Pulse
15000W (15kW)
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Package / Case
P600, Axial
Voltage - Breakdown (Min)
33.51V