YC164-FR-0733RL
DigiKey Part Number
13-YC164-FR-0733RLTR-ND - Tape & Reel (TR)
13-YC164-FR-0733RLCT-ND - Cut Tape (CT)
13-YC164-FR-0733RLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YC164-FR-0733RL
Description
RES ARRAY 4 RES 33 OHM 1206
Detailed Description
33 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
YC164-FR-0733RL Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Resistance (Ohms)
33
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Number of Pins
8
Base Product Number
Power Per Element
62.5mW