OSCLP100M-3.3I/S22-25
DigiKey Part Number
3155-OSCLP100M-3.3I/S22-25TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-OSCLP100M-3.3I/S22-25CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-OSCLP100M-3.3I/S22-25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OSCLP100M-3.3I/S22-25
Description
XTAL OSC XO 100MHZ LVPECL SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
50mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)