ACMP-9050-222-T
DigiKey Part Number
535-ACMP-9050-222-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ACMP-9050-222-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ACMP-9050-222-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACMP-9050-222-T
Description
CMC 2.5A 2LN 2.2 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.2 kOhms @ 100 MHz 2.5A DCR 60mOhm
Category
Current Rating (Max)
2.5A
Manufacturer
Abracon LLC
DC Resistance (DCR) (Max)
60mOhm
Series
Voltage Rating - DC
125V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.197" (5.00mm)
Impedance @ Frequency
2.2 kOhms @ 100 MHz