ACM90V-152-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-ACM90V-152-2PL-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM90V-152-2PL-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM90V-152-2PL-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM90V-152-2PL-TL00
Description
CMC 3.6A 2LN 1.5KOHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.5 kOhms @ 100 MHz 3.6A DCR 16mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM90V-152-2PL-TL00 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
16mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Impedance @ Frequency
1.5 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
3.6A