ACM12V-172-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-ACM12V-172-2PL-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM12V-172-2PL-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM12V-172-2PL-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM12V-172-2PL-TL00
Description
CMC 4.8A 2LN 1.7KOHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.7 kOhms @ 100 MHz 4.8A DCR 12mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM12V-172-2PL-TL00 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
12mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
1.7 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
4.8A