AWSZT-12.00CV-T
DigiKey Part Number
535-10023-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10023-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10023-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSZT-12.00CV-T
Description
CERAMIC RES 12.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz Ceramic Resonator ±0.4% 30 Ohms -25°C ~ 85°C Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AWSZT-12.00CV-T Models
Category
Frequency Tolerance
±0.5%
Manufacturer
Abracon LLC
Impedance
30 Ohms
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
1512 (3731 Metric)
Type
Ceramic
Size / Dimension
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency
12 MHz
Height
0.047" (1.19mm)
Frequency Stability
±0.4%