CG12M00000S001 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 3372-CG12M00000S001TR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | TGS |
Manufacturer Product Number | CG12M00000S001 |
Description | CERAMIC RES 12MHz SMD3731 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 12 MHz Ceramic Resonator ±0.3% 30 Ohms -25°C ~ 85°C Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Tolerance ±0.5% |
Manufacturer TGS | Impedance 30 Ohms |
Series | Operating Temperature -25°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Active | Package / Case 2-SMD, No Lead |
Type Ceramic | Size / Dimension 0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm) |
Frequency 12 MHz | Height 0.047" (1.20mm) |
Frequency Stability ±0.3% |