GW JTLPS2.EM-KLLL-XX55-1-150-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLPS2.EM-KLLL-XX55-1-150-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJTLPS2.EM-KLLL-XX55-1-150-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJTLPS2.EM-KLLL-XX55-1-150-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS E NEUT WHT 4000K 2835
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Neutral 4000K 3.05V 150mA 120° 1113 (2835 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
250mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1113 (2835 Metric)
Color
Supplier Device Package
2835
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.128" L x 0.110" W (3.25mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
78lm (68lm ~ 88lm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Test
150mA
Thermal Resistance of Package
15°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.05V