GW JTLRS1.EM-LVL5-XX55-1-100-R33
DigiKey Part Number
475-GWJTLRS1.EM-LVL5-XX55-1-100-R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
475-GWJTLRS1.EM-LVL5-XX55-1-100-R33CT-ND - Cut Tape (CT)
475-GWJTLRS1.EM-LVL5-XX55-1-100-R33DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
LED DURIS E NEUT WHT 4000K 2835
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting DURIS® E 2835 White, Neutral 4000K 9.2V 100mA 120° 1113 (2835 Metric)
Category
CRI (Color Rendering Index)
80
Mfr
Current - Max
120mA
Series
Viewing Angle
120°
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
1113 (2835 Metric)
Color
Supplier Device Package
2835
CCT (K)
4000K
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
150lm (130lm ~ 170lm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)
Current - Test
100mA
Thermal Resistance of Package
13°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
9.2V