MF72-030D13
DigiKey Part Number
317-1204-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MF72-030D13
Description
ICL 30 OHM 20% 2.5A 15.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 30 Ohms ±20% 2.5 A 0.610" (15.50mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Cantherm
Current - Steady State Max
2.5 A
Series
R @ Current
517 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.610" (15.50mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
R @ 25°C
30 Ohms