TND10SV471KTLBPAA0
DigiKey Part Number
565-TND10SV471KTLBPAA0TR-ND - Tape & Reel (TR)
565-TND10SV471KTLBPAA0CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TND10SV471KTLBPAA0
Description
VARISTOR 470V 3.5KA DISC 10MM
Customer Reference
Detailed Description
470 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Energy
60J
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Capacitance @ Frequency
220 pF @ 1 kHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Maximum AC Volts
300 V
Grade
Automotive
Maximum DC Volts
385 V
Qualification
AEC-Q200
Varistor Voltage (Min)
423 V
Varistor Voltage (Typ)
470 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max)
517 V