TND10V-471KB00AAA0
DigiKey Part Number
565-TND10V-471KB00AAA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TND10V-471KB00AAA0
Description
VARISTOR 470V 3.5KA DISC 10MM
Customer Reference
Detailed Description
470 V 3.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
Category
Varistor Voltage (Max)
517 V
Energy
60J
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
220 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
300 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Maximum DC Volts
385 V
Varistor Voltage (Min)
423 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
470 V