TV15C900J-G is available for purchase but is not normally stocked.
Littelfuse Inc.
In Stock: 1,517
Bourns Inc.
146V Clamp 10.27A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
TV15C900J-G
DigiKey Part Number
TV15C900J-G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV15C900J-G
Description
TVS DIODE 90VWM 146VC DO214AB
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV15C900J-G Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.27A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
90V
Voltage - Breakdown (Min)
100V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
146V