402WF20012IKR is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
20 MHz ±10ppm Crystal 8pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
402WF20012IKR
DigiKey Part Number
110-402WF20012IKRTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
402WF20012IKR
Description
2.0MM X 1.6MM IOT ENHANCED QUART
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Frequency
20 MHz
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)