TF322P32K7680R
DigiKey Part Number
110-TF322P32K7680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
110-TF322P32K7680RCT-ND - Cut Tape (CT)
110-TF322P32K7680RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TF322P32K7680R
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 70 kOhms 2-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
TF322P32K7680R Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (3.2x1.5)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Load Capacitance
12.5pF