TSX-3225 25.0000MF10Z-C is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 976
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 51
In Stock: 0
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 25.0000MF10Z-C
DigiKey Part Number
TSX-322525.0000MF10Z-C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-C
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Strip
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)