TSX-3225 25.0000MF10Z-C0 is available for purchase but is not normally stocked.
In Stock: 0
25 MHz ±10ppm Crystal 18pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
TSX-3225 25.0000MF10Z-C0
DigiKey Part Number
114-TSX-322525.0000MF10Z-C0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TSX-3225 25.0000MF10Z-C0
Description
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
Detailed Description
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)