FX23-40S-0.5SV10
DigiKey Part Number
H125054-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX23-40S-0.5SV10
Description
CONN RCPT 40POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
44 (40 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
FX23-40S-0.5SV10 Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)