BSC010NE2LSATMA1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Texas Instruments
In Stock: 4,351
Datasheet
Similar
Texas Instruments
In Stock: 10,928
Datasheet
Panjit International Inc.
N-Channel 25 V 39A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 96W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
BSC010NE2LSATMA1
DigiKey Part Number
BSC010NE2LSATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC010NE2LSATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC010NE2LSATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC010NE2LSATMA1
Description
MOSFET N-CH 25V 39A/100A TDSON
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BSC010NE2LSATMA1 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
64 nC @ 10 V
Series
Vgs (Max)
±20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4700 pF @ 12 V
Part Status
Not For New Designs
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 96W (Tc)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
25 V