SM3ZS067U215ABR1500
SM3ZS067U215ABR1500
SM3ZS067U215ABR1500
DigiKey Part Number
670-2755-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2755-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2755-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM3ZS067U215ABR1500
Description
CONN M.2 FMALE 67POS 0.020 GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
67 Position Female Connector M.2 (NGFF) Mini Card Gold 0.020" (0.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SM3ZS067U215ABR1500 Models
Category
Read Out
Dual
Manufacturer
JAE Electronics
Features
Board Guide
Series
Mounting Type
Surface Mount, Right Angle
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Termination
Solder
Part Status
Active
Contact Material
Copper Alloy
Card Type
M.2 (NGFF) Mini Card
Contact Finish
Gold
Gender
Female
Contact Finish Thickness
5.11µin (0.130µm)
Number of Positions
67
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Card Thickness
0.031" (0.79mm)
Material - Insulation
Thermoplastic
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch
0.020" (0.50mm)