SS21V-250015
DigiKey Part Number
399-10570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SS21V-250015
Description
CMC 1.5MH 2.5A 2LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 2.5A DCR 100mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SS21V-250015 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
100mOhm
Manufacturer
KEMET
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-25°C ~ 120°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.807" L x 0.650" W (20.50mm x 16.50mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.965" (24.50mm)
Number of Lines
2
Package / Case
Vertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency
1.5 mH @ 1 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2.5A