BZV85-C13,113 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
onsemi
In Stock: 2,469
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 5,439
Datasheet
Similar
Microchip Technology
Microchip Technology
Zener Diode 13 V 1.3 W ±5% Through Hole DO-41
BZV85-C13,113
DigiKey Part Number
BZV85-C13,113-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZV85-C13,113
Description
DIODE ZENER 13V 1.3W DO41
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 9.1 V
Mfr
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 50 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 200°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
Package / Case
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
DO-41
Power - Max
1.3 W
Base Product Number
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms