T521V226M035ATE1007706 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for T521V226M035ATE1007706 is not available
T521V226M035ATE1007706
DigiKey Part Number
399-T521V226M035ATE1007706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521V226M035ATE1007706
Description
22.0UF 35.0V
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2917 (7343 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Capacitance
22 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
35 V