NOSC107M004R0070
DigiKey Part Number
478-NOSC107M004R0070TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-NOSC107M004R0070CT-ND - Cut Tape (CT)
478-NOSC107M004R0070DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NOSC107M004R0070
Description
CAP NIOB OXIDE 100UF 20% 4V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Niobium Oxide Capacitor 4 V 2312 (6032 Metric) 70 mOhms
Category
Dissipation Factor
6%
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
100 µF
Tolerance
±20%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated
4 V
Supplier Device Package
2312 (6032 Metric)
ESR (Equivalent Series Resistance)
70 mOhms
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)