MS1751H24B-FHR-2EM
MS1751H24B-FHR-2EM
MS1751H24B-FHR-2EM
DigiKey Part Number
1570-1922-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS1751H24B-FHR-2EM
Description
FAN AXIAL 171X51.5MM 24VDC WIRE
Detailed Description
Fan Tubeaxial 24VDC Rectangular/Rounded - 171mm L x 153mm H Ball 418.0 CFM (11.70m³/min) 2 Wire Leads
Features
Auto Restart
Series
Noise
71.0dB(A)
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Ingress Protection
Size / Dimension
Rectangular/Rounded - 171mm L x 153mm H
Width
51.50mm
Current Rating (Amps)
3.10A
Air Flow
418.0 CFM (11.70m³/min)
Static Pressure
1.640 in H2O (408.5 Pa)